Переваги та недоліки статичного і динамічного охолодження
Для початку розглянемо статичну систему охолодження , адже вона застосовувалася в більшості старих моделей побутових і промислових холодильників, вона має на увазі , як це видно з назви , відсутність циркуляції повітря усередині холодильної камери ( нерухомість повітря ) . Хоча статичність в цьому випадку це поняття умовне , адже хоч і зовсім повільно , але все ж переміщається : тепле повітря всередині камери піднімається вгору, в той час , як холодне повітря опускається до нижньої стінки камери (відбувається процес природної конвекції повітря) .
В наслідок подібного переміщення повітря , в холодильному столі виникають окремі зони з різницею температур в 5-6 градусів Цельсія , що дозволяє підібрати необхідну температурну зону для різного типу продуктів. У такому випадку , волога не випаровується , а залишається усередині холодильної камери. Після відключення компресора волога конденсується на задню стінку холодильника і стікає в спеціальний випарник. Саме через стікаючі краплі , таку систему охолодження часто називають крапельноїю.
Ця система працює за принципом постійно повторюваних циклів - охолодження - замерзання - відтавання , а холодильні столи з статичним охолодженням оснащуються ручними терморегуляторами , які використовуються для оптимізації тривалості та частоти цих циклів . Для розморожування столу необхідно відключити його від живлення і відкрити дверцята. Відталу і стікаючу в піддон воду , необхідно вилити , холодильну камеру насухо протерти і провітрити. Рекомендована частота повторення розморожування холодильного столу вказана в технічній документації кожної певної моделі .
Слід зазначити , що холодильний стіл з статичним охолодженням дешевше столу з динамічним охолодженням , за рахунок більш простого конструктиву . Ще одна значна перевага в тому , що в столі з статикою немає необхідності зберігання продуктів в упаковці - відсутній ефект обвітрення продуктів.
Що стосується динамічного охолодження , то головна його особливість це якраз відсутність на стінках холодильної камери інею. Завдяки такій особливості систему динамічного охолодження часто називають No Frost ( в перекладі з англійської: «без інею» ) .
Цей результат досягається за допомогою циркуляції повітря усередині холодильного столу, яка досягається в примусовому порядку за допомогою спеціальних вбудованих вентиляторів. За задньою стінкою холодильного столу розміщенний випарник , який забезпечує її охолодження до встановленої температури. А за допомогою вентиляторів відбувається рівномірний розподіл потрібної температури усередині холодильної камери , виключаючи при цьому появу різноманітних температурних зон , і дозволяє забезпечити кращу схоронність продуктів. Перепади температури усередині холодильної камери , можуть становити , максимум , 1-2 ° С , що значно відрізняє систему динамічного охолодження від статичної .
Волога , яка йде з камери холодильного столу , завдяки використанню вентиляторів , осідає у вигляді інею прямо на випарнику , не конденсується на задній стінці , а так як вентилятори включаються по черзі з нагрівачами , то іній швидко тане і випаровується , йдучи за спеціально сконструйованим каналам.
Така особливість системи динамічного охолодження дозволяє уникнути частого ручного розморожування холодильного столу . Більшість виробників подібного обладнання з динамічним охолодженням рекомендують розморожувати його лише один два рази за рік , в профілактичних цілях.
Ще одна важлива обставина , що динамічне охолодження , на відміну від статичного , яке застосовується тільки в холодильних системах , однаково застосовується і в морозильних установках , така універсальність додає системам з динамічним охолодженням ще один плюс.
Підбивши підсумки , отримуємо , що в столі з динамікою продукти охолоджуються краще і швидше , так як є примусове обдування холодним повітрям і холод досягає самих « потаємних » куточків холодильної камери столу .
Варто відзначити , що холодильні столи з системою динамічного охолодження коштують трохи дорожче , ніж статичні . Зарубіжні виробники встановлюють занадто високі ціни на холодильні столи з динамічним охолодженням , тому набагато економніше буде придбати подібне обладнання від «наших » виробників , і Orest єдина ТМ на Україні ( з вітчизняних ) хто пропонує столи з динамікою.
Прочитавши дану статтю ви ознайомилися з основними недоліками і перевагами як динамічного , так і статичного охолодження не тільки в холодильних столах , але і в будь-якому іншому холодильному обладнанні. Тепер Ви можете підібрати необхідний холодильний стіл з потрібними параметрами , а якщо питання все ще залишилися - зверніться за консультацією до наших фахівців.